מוזיקת ריקודי בטן

מוזיקת ריקודי בטן

תוך התמקדות במוזיקה ערבית, מוזיקה הודית, מוזיקה לטינית וכן הלאה, הפלטפורמה שלנו מספקת קשת רחבה של רמיקסים שונים של שירים פופולריים לרקדניות בטן נלהבות. דירה דיסקרטית

בדרך זו, לעולם לא תשתעממו או לא תצליחו למצוא שיר מתאים לכיתה.

בעוד שמוזיקת ריקודי בטן מצרית שורשיה במוזיקה העממית והאורבנית הפופולרית של המדינה, טורקיה, איראן, לבנט ומדינות בלקן אחרות הפכו להשפעות מרכזיות על אמנים כיום. עוד הוא כלי פופולרי אחד שהתפתח מאז תחילת המאה ה-20, בשימוש עד כדי כך על ידי מוזיקאים שלעתים הוא משווה אותו ל"מוזיקת ריקודי בטן".

אנחנו יכולים לראות בקלות רקדניות בטן בקונצרטים לא רק כאמנות פרפורמנס אלא גם כרפרטואר קלאסי שבו אנחנו כן רואים שדרוגים בקומפוזיציות אינסטרומנטליות ששומרות על רפרטוארים שונים בחיים, כלומר יש השפעות חדשות של אתנומוסיקולוגים. https://loveroom.co.il/room/%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%93%d7%99%d7%a1%d7%a7%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%91%d7%aa-%d7%99%d7%9d/

אנו עשויים לנסוע למצרים, או לכל אחת מהמדינות הרבות האחרות שבהן מושמעת מוזיקת ריקודי בטן כדי לחוות מוזיקת קצב עולמית מסוג זה ובשבתות (לפעמים) ב-PBS מ-12:00 בבוקר ועד חצות.

מוזיקת ריקודי בטן נחשבת לצורת מוזיקה ברשות הרבים, ומנגנת מוזיקה הן לסווינג מערבי והן לתופי פטיש מזרח תיכוניים, ז'אנרים שלעתים קרובות אך לא תמיד משולבים יחד.

יתר על כן, העניין בסוג זה של ביטוי מוזיקלי התגבר לאחרונה עקב השפעות חוץ-עולמיות שהפכו אותו לתחושה חוצת-תרבותית המשולבת עם ג'אז והשפעות עולמיות אחרות.

מוזיקת ריקודי בטן מקורה בכפר סוריה רבתי, באזור החג'אז. שמו של ריקודי הבטן, הידוע בתנועתו החושנית, נגזר מהטקס העממי העתיק של דבקה. רקדנים אוחזים בכלי קצב הנקרא Daf (תוף מסגרת העשוי מעור בעלי חיים), עליו מנגנים ביד אחת, בעוד היד השנייה מוחאת כפיים.

הז'אנר הידוע ביותר של מוזיקה מזרח תיכונית הוא מוזיקת ריקודי בטן מזרח תיכונית.

מקורו בתופים וכלי נגינה מסורתיים מהרי זגרוס הקרובים והמרכזיים. אנחנו רואים הרבה סוגים של שירי ריקודי בטן כשאנחנו קטנים, למשל, צלילים בדואים על פעמוני עיזים או זיל. ידוע כי לקאנון יש צורה מערבית של גיטרה הנקראת לאוטה בצפון אפריקה עם מיתרים צמודים לגוף וצוואר ללא סריגים.

אבולוציה:

Uberdance ידועה כאחת הצורות העתיקות ביותר שנאספו על ידי אנשים כמו Cyprien Katsaris בצרפת במהלך שנות ה-1800, שהשתמשו באביזרים שונים כולל סיגרים ובסופו של דבר תתפתח למוזיקת ג'אז צוענית חשמלית כמו Nuages של ג'נגו ריינהרדט בין השנים 1934-1945 בתקופת מלחמת העולם השנייה. ג'אז סווינג בזמן המלחמה במועדוני לילה פריזאים או קברטים בעיקר עבור GIs אמריקאים. אקזוטיקה הפכה לנקודת להיט מיידית ברחבי אמריקה במהלך אותה תקופה כשהיא המשיכה לצמוח

ריקודי בטן, המוכרים לרבים כ"ריקוד בינלאומי של הבלתי אפשרי", ניתן לתאר כצורת ריקוד קולחת ומלודית עשירה במשמעות תרבותית. יחד עם משחק התפקידים היווני ב"אודיסאה", האגדה על עזיבתה המהירה של לילית לאחר שנגסה בפרי שהשטן פיתה לגן העדן וסיפורי עם מצריים; ריקודי בטן תורגל הן באזורים ותקופות מופרדים.